VETERÁN VELOREX
Eddig
nem vállalkoztam ilyesmire, de az új blog arculatába már simán belefér egy-egy
interjú a hazai szurkolói élet nagy öregjeivel, gyűjtőkkel, fanatikusokkal,
groundhopperekkel, a lelátó és a sport
szerelmeseivel. Első körben egy sokat megélt, igazi nagy futball rajongóval,
több magyar és külföldi csapat lelkes szurkolójával, a nyolcvanas évek óta a
BLASZ és NB-és bajnokságok padkoptatójával, a csepeli Veterán Velorex-szel,
azaz Sz. Attilával következik egy kis nosztalgiázás és helyzetértékelés az ő
szemszögéből nézve.
Vágjunk
is bele. Kezdjük az alapokkal. Hogyan
kezdődött? Családban téma volt a foci?
Igen családi örökség volt. Apám az 1960-as évek elején focizott a Csepel Papírgyár csapatában, amely akkor a kerületi ligában játszott. Akkor még ilyen osztályok is voltak, mert nagyon sok volt a csapat a fővárosban. Aztán egy sérülés miatt abba kellett hagynia a focit és képzeld a mai napig nem tudom melyik csapatnak szurkolt! Mindig azt mondta, hogy a jó focit szereti.
Melyek
voltak az első meccsélmények?
1965-ben születtem Budapesten. Apám Csepelen
volt rendőr és ő vitt ki az első Csepel SC meccsemre a hetvenes években, ha jól
emlékszem egy NBII-es Kecskeméti SC
elleni találkozó volt ez a Közép csoportban, amelyet a szigetországi gárda
nyert talán 1-0-ra, de a pontos dátumra már nem emlékszem. Az biztos, hogy a
Csepel SC bajnok lett, míg a Kecskemét a hatodik hely körül végzett abban a
szezonban. Ezután még voltam pár Csepel meccsen, de nem emlékszem már kik
voltak az ellenfelek, túl fiatal voltam még ekkor. Élesen él még bennem a korai
évekből egy Röszke - Balástya járási derbi, amelyre azért mehettem ki, mert a
nagyszüleim Röszkén laktak, ez talán az 1978-79-es bajnokság volt.
Aztán
mégis az Újpest lett az első igazi nagy szerelem?
Igen, mondhatjuk. Apámmal a TV-ben láttuk az Újpest - Fradi 8-3-as meccset ahol Kapa 5 gólt rúgott, ekkor jött elő, hogy én lila-fehér drukker leszek. Viszont az első élőben megtekintett meccsemre csak jóval később 1982-ben került sor, ami az Újpesti Dózsa - Ózdi Kohász 1-0-ás találkozó volt. Az utolsó fordulóban volt ez a meccs, ahol az Újpest nyert 1-0-ra, az Ózd viszont kiesett. Ami viszont meglepetés volt, hogy mindössze vagy 50 néző volt kint ezen az NBI-es mérkőzésen. Ezután éveken keresztül bérletes voltam a Megyeri úton még arra is emlékszem, hogy a szezonbérletet az Eötvös utcai székházban lehetetett megvenni. Az 1986-os bevonulásomig minden hazai bajnoki, magyar kupa és nemzetközi kupameccsen kint voltam.
....de
mikor kezdtél el rendszeresen meccsekre járni?
1980-ban kezdtem a szakközépiskolát és ekkor kezdtem el rendszeresen meccsekre járni, de érdekes mód az első két évfolyam alatt nem Újpest meccsekre mentem ki, hanem Ganz MÁVAG találkozókra, illetve ez erzsébeti haverjaimmal Fradi meccsekre, annak ellenére, hogy ekkor már újpesti érzelműnek számítottam és ezt tudták is rólam a környezetemben
Fradi
meccsen lilaként?
Igen, simán kimentem. A legemlékezetesebb a Fradi - ETO 3-4-es meccs volt, szerdán, szakadó esőben az Üllői úton rengeteg ember volt, de ezen kívül is voltam számtalan egyéb találkozón, de mindig csak nézőként.
Nem volt bajod belőle, hogy Újpest érzelmű vagy?
Meccseken nem, hisz a baráti társaságon kívül nem tudták kinek szurkolok igazán, meg ekkor még nem is jártam ki a Megyeri útra. Viszont az iskolában akadtak gondok. Az I. István SZKI egy Fradi labor volt! Elsős voltam még, amikor megtudták, hogy lila-fehér érzelmű vagyok jól meg is ruháztak a WC-ben, a második végéig lapítottam a suliban mint szar a fűben, de aztán kezdődött az újpesti "kaland".
Meddig
tartott ki az első nagy "kaland"?
Az Újpest az 1982-1991 között dukált. Az asszony akkor azt mondta vagy ő vagy a Dózsa, majd megegyeztünk a Csepelben! :) Aztán a kétezres évek elején újra Újpest meccsekre kezdtem járni, de csak pár évig 2002-2005 között.
Miért
maradtál el Újpestről?
1991-ben az új élet és az asszony miatt, 2005-ben meg elegem lett az első osztályból, most már az egész csak oligarchák ligája, magyar játékosok alig játszanak, megundorodtam az egész NBI-től, ami szerintem folyamatosan rosszabb és rosszabb lesz. Egyszerűen nem is érdekel a magyar "elit" liga, még tippmixen sem játszok ilyen meccseket. Nincs egy kimagaslóan jó játékos, nincsenek sztárok, pedig csak meg kellene nézni a Fradi vagy akár az Újpest költségvetését, nincs már miért kimenni számomra.
Kivel,
kikkel jártál abban az időben meccsre?
A Megyeri útra elsőnek egyedül jártam, majd Cs. Leventével, azaz Bélával voltam kint a meccseken, majd megismertem a csepeli lila különítményt és onnantól velük és ekkor még természetesen a dühöngőbe. Akkor még minden meccset nagyon vártunk, főleg a Fradi elleni derbiket.
Vidékre,
idegenbe jártál ebben az időben?
Nem nagyon, volt pár túrám, egy győri utazás ugrik be hírtelen, de nem volt pénzem akkoriban ilyesmire.
Akkor
gondolom külföldre se nagyon jutottál el a lilákkal?
Nem, a mai napig az egyetlen határon túli meccsem az 1988 vagy 1989-ban volt Kárpátalján, ez az első és eddig az utolsó nemzetközi futballélményem, de igazából ez is magyar vonatkozású volt. A sógorom (A. László) játszott a helyi csapatban Huszton, így neki köszönhetően láttam a Huszti Cipőgyár - Kirvai Gránit 4-1-es meccset.
Említetted
a tábort? Mennyire voltál aktív? Ott voltál az Újpest Ultras alapkő letételénél?
A régi Újpest táborba bejártam, de a modernkori ultrákhoz már nem. Nincs közöm a Mildenberger kanyar ultráihoz és nincs is róluk semmilyen emlékem abból az időből. Volt sálam, zászlóm, azt hordtam, nem tartoztam az 1992-ben alapított Újpest Ultras közé lévén én pont ekkor kezdtem elmaradni az Újpest meccsekről.
Említetted,
hogy kijártál GANZ MÁVAG meccsekre, más csapatok is érdekeltek ebben az időben?
Igen, jártam ki Ganz MÁVAG meccsekre a szakközépiskola kezdetétől, azaz 1980-tól a bevonulásomig, azaz előbb kezdtem el másodosztályú meccsekre járni, mint a Megyeri útra. Ebben az időben egy NBII-es Ganz MÁVAG bajnokin 4-6 ezren voltak kint a Salgótarjáni úton. Egy régi általános iskolai osztálytársammal jártunk vasárnaponként, unaloműzés gyanánt. Jó volt látni a vidéki csapatokat a második vonalban, nem volt úgy tele lökve pesti gárdákkal mint az NBI. Erzsébet a "szülővárosom" így oda a kezdetektől kijárok, ha van időm.
Vissza
még a nyolcvanas évekre. Melyik meccsek voltak a legmaradandóbbak?
Az élőben látott nagy meccseim azaz Aberdeen, 1. FC Köln, FC Den Haag legyőzése, ezekre mindig szívesen gondolok vissza. Ezen kívül minden Fradi elleni meccsre nagyszerű emléket idéz fel bennem ebből az időszakból. Olyan játékosokat láttam a pályán mint Törő az Isten, Kardos, Tóth Jokka, Tóth Andris, Fekete Laci, Kisznyér, Kiss Sanyi, Dunai III. A Fradiból is volt kapcsolatom Szeiler osztálytársam Haáz Feri meg az iskolatársam volt.
A
nemzetközi ellenfelek szurkolóira mennyire emlékszel?
Nagyjából, de abban az időben még teljesen lekötött minket ami a pályán zajlik, alapból jó hangulat volt, még ha nem is volt olyan szervezett a lelátó mint a kilencvenes évek után. A skót Aberdeen szurkolókra nem emlékszem, de az 1. FC Köln és FC Den Haag drukkerek voltak szép számmal. Egy hágai fantól még sálat is szereztem. Volt egy AEK Athén elleni meccs, ott a zászlómat cseréltem el egy göröggel egy sapkáért és egy gagyi nylon zászlóért.
Vidéki
szurkolók ebben az időben?
Jártak vidéki szurkolók is fel a budapesti meccsekre, akkoriban a Tatabánya, Haladás, Fehérvár szurkolók voltak a legtöbben.
Kettős
rangadók?
A Népstadion hangulata kurva jó volt. Egy Fradi gólnál a 4. felső karéj, a kakasüllő dübörgött. A lila tábor és a honvéd tábor a kapuk mögött voltak az egyik illetve a másik oldalon. A Vasas szurkolók nem voltak sokan, ők a Fradival szembeni részen voltak, de egy fél szektort sem tettek ki. Akkor olyan nagyágyuk futottak ki az NBI-be mint Törőcsik, Kapa, Tóth Jokka, Kardos, Kisznyér, Nyilasi, Ebedli, Zsiborás, Eszterházy, Sallai, Détári, Weimper, Zombori, Váradi, Kiss Laci, Mészáros Bubu és sorolhatnám reggelig. A Népstadionba imádtam kijárni, az összes meccsre szívesen emlékszem vissza.
Katonasági
futball élmények?
1986 februárjában vonultam be határőr kiképzésre, amelyet Nyírbátorban kaptam meg, majd visszakerültem Adyligetre. A körletemben csak véresszájú Fradisták voltak, így mint egyedüli kopaszt, hogy ne szívassanak még jobban, azt mondtam, hogy Csepel és Sanbenedettese drukker vagyok. Mind a két csapat szimpi volt már akkor is. Mivel látták, hogy "komolytalan" csapatoknak szurkolok nem zrikáltak annyit. Persze az eltávon a szabadidőmben továbbra is Újpest meccsekre jártam, majd 1987-ben leszereltem és kezdődhetett a civil pályám.
Ott
folytattad, ahol abbahagytad?
Igazából soha nem hagytam abba, de igen. A leszerelésem napja emlékezetes marad, mert egy Kispest - Fradi meccsen kötöttem ki! Megismertem a seregben egy "Hey" nevű fradista "huligánt", később hallottam, hogy a Szaki nevű haverjával szétkaptak egy kisebb Slovan galerit a balhés pozsonyi meccs előtt.
Mi
történt az Újpest után?
1992-ben a XXI. Kerületbe költöztem és az akkor másodosztályú bajnok és NBI-be jutó Csepel SC meccsére kezdtem el kijárni rendszeresen, de ez nem új szerelem volt, mindig is szimpatikus volt a szigetországi egylet, így nem volt nehéz megszokni a Béke téri légkört. 2002-ig jártam ki, akkor szűnt meg a csapat.
Hogy
vészelted át ezt a nehéz időszakot?
Szar volt amikor megszűnt a Csepel, de aztán jött a Szabadkikötő és kicsit kárpótolt, majd ismét kijártam a Megyeri útra pár évig, de az nem fogott már úgy meg. Egyre jobban érdekelt az alacsonyabb szintű labdarúgás, így az NBIII és a BLASZ első három osztálya bőven nyújtott kikapcsolódási lehetőséget. A kilencvenes években, annak is a közepe táján kijártam Budapesti Építők meccsre is, akik akkor az NBIII-ban szerepeltek. A Népligetben igazi hangulatos, tipikus angol lelátója volt a pályájuknak, nagyon szerettem oda kimenni.
Erzsébet?
Ganz MÁVAG?
Erzsébetre továbbra is mindig kimentem, ha volt időm, ez kicsit összeegyeztethetetlen volt a csepeli mivoltommal, mert nem szerette egymást a két fél. Arról szólt a fáma, hogy egy Liza drukker megkéselt egy Szigetországit, emiatt nagy volt az ellentét a felek között. Nálam más volt a helyzet, szeretem az ESMTK-t mivel születésemtől kezdve egészen 1991-ig ott laktam. Ganzra ekkor már nem jártam, lévén 1987-ben egyesületek az Építőkkel, ezért jártam a Népligetbe.
Szabadkikötő?
Igen a Csepel után, a régi Szabadkikötő pályára is rendszeresen kijártam a kilencvenes évek elejétől a kétezres évek elejéig, de amikor ide jött a MGSK Sashalom, a Tintahalak akkor már nem érdekelt. A Szabadkikötőt idegenbe is rendszeresen kísértem a BLASZ-ban nem voltak távolságok. Hőerőmű, KFKI, Postás, Újhegy, Magnezit pályán is megfordultam, de a legemlékezetesebb a Magyar Kábel pálya volt, hisz ott összefutottam Nyilasival és Törőcsikkel.
BLASZ
pályák? BLASZ hangulat?
Kijártam az I, II, III osztályba, mikor mire és kire volt időm. A BLASZ meccseken két pálya ragadott meg igazán. Az első a FÉG Vasas pályája, amely a legrövidebb volt az országban, a másik pedig a Gránit pálya volt. Itt játszott az Aszfaltozó, olyan volt mintha egy kőbányában lettem volna. Jelenleg a Pátria Nyomdában (Ez itt a reklám helye!) dolgozom, mögötte van egy elhanyagolt salakos nagypálya, még a kilencvenes évek elején itt játszott a Keripar csapata az albertfalvai Karcag utcában. Ide is elkísértem a Szabadkikötőt, de egyébként ez a Szellőző Gyár pályája volt. 50-100 néző volt kint ebben az időben a BLASZ meccseken, volt pár "meleg" hely, mint Nagytétény, vagy Pestszentimre, ekkor több csoportban nagyon sok csapattal zajlott a BLASZ II és III, lehetett válogatni.
Mikor
jött el a nagy visszatérés Csepelre?
2007-tól, amikor ide jött Csepelre a Láng Vasas! Bajnokságot nyertek és felvettek a Csepel FC nevet és a csapat színeit, attól kezdve újra Csepel FC meccsre járok. Nagyon jó érzés volt, hogy újra volt nagypályás felnőtt csapatunk.
Ha már
újra Csepel, akkor itt az ideje kideríteni, hogy honnan jött a Velorex?
A Veterán Velorex egy régi vágású, jobboldali beállítottságú, lokálpatrióta brigád legjobb esetben 15-20 fővel. Mindig külön frakciót alkottunk, így külön is álltunk! Eleinte a tábor mellett, majd átköltöztünk a tribünre 2007-ben. Régi csepeli haverok vagyunk. Petőfi, Verona, Czinke, 21, a Katona fivérek és a többiek, velük töltöm most a csepeli hétvégéimet. Feszt Zolikával, a Csepel SC és a Dömsödi Dózsa MGTSZ SK ifi válogatott labdarúgójával a mai napig tartom a kapcsolatot. Minden héten talizunk és nosztalgiázunk a régi idők focijáról. Sok újpesti érzelmű szurkoló járt egykoron Csepel kosármeccsekre, ott és akkor alakítottuk ki a magunk kis frakcióját. Mondhatni 1992-ben alakult ki a Veterán Velorex a régi lila-fehér és azúrkék-meggypiros szurkolókból, de a Veterán Velorex csak Csepelhez köthető csoport és zászló ügyileg, lévén már senki nem jár nagyon régóta Újpest meccsekre. A Velorex becenevem innen már adott volt a Csepel tulaja Taki és a fanok vezére Ricsi nevezett így el, lévén én vagyok a zászlóhordozó.
Idegenbe?
Ha megyünk idegenbe, akkor többnyire a táborral együtt állunk és szurkolunk.
Külföldi
kedvencek? Úgy hallottam van egy pár?
Kedvenc angol csapatom a West Ham United, de a kicsik közül szeretem a Charlton Athletic, Hartlepool, Blackpool, Torquay United csapatát, egyszerűen megtetszett a csapatok nevének a hangzása. Az Atletic Bilbao a baszk öntudat miatt lett szimpatikus, Derry City az írekhez való ragaszkodás miatt, az AEK Athén esetében a K betű Konstantinápolyt jelenti, ez fogott meg. A Dynamo Dresden a keletnémet státusza miatt lett szimpatikus, míg a Sochaux a Peugeot gyár miatt. Aztán vannak csapatok amelyeket egy-egy játékos miatt kedveltem meg, így a Hamburger SV-t Kevin Keegen, AS Roma-t Totti miatt. Ne kérdezd, így alakult az évtizedek során, rengeteg csapatot kedvelek és követek itthon és külföldön egyaránt. Szinte minden európai országból van egy-vagy két kedvencem, így a lengyeleknél a Pogon Szczecin, vagy a skótoknál a Hearts. Kedvencek még a Sepsi, DAC, Topolya és az FC Ungvár és még tucatnyi gárda, de most csak nem sorolhatom fel mindet.
Európán
kívüli kedvenc?
Bolivar, Colo Colo, Vasco de Gamma, Olimpia Asucion, Penarol, Gremio, Danubio, nekem Cavani az Isten és Forza Uruguay. A többi földrész viszont nem jelent semmit.
Válogatott
meccsek?
Válogatott meccsekre is jártam, magyar - norvég 4-1-es meccs volt az első 1981-ben és jött a többi, de ebben az évszázadban még nem jártam válogatott találkozón és nem is nagyon akarok. Érdektelen vagyok, nem köt le a sok negatív élmény miatt, nincs meg a játékosokban a labdarúgás iránti alázat. Nem volt kimagasló tehetség sem a válogatottban, aki meghatározó lett volna a kiemelt ligákban. Gera Zoli után nincs meghatározó szerepet betöltő játékos az angol egyben sem.
Más
sportágak?
Focin kívül jártam Újpest hokimeccsre a 80-as években. Ancsin Jani volt
a kedvencem. Akkoriban igen sokan jártak ki főleg egy Újpest - Fradi meccsre.
Igaz akkor csak három csapat volt az OB I-ben az Újpest, Fradi és a
Székesfehérvári Volán. Kisstadionban és a Millenárison voltak a meccsek. A 90-es
években Csepel kosárra is kijártunk az újpesti haverokkal, ahogy már
említettem, akkor elég sokan tették ugyanezt, még idegenbe is jártak a fanok.
Röplabda férfi divízió meccsekre is kijártam, de nem olyan rendszeresen mint
kosárra. Olyan nevek kosaraztak ekkor mint Cuhorka, Scala vagy
Székely Tono, míg Tomanócy, Buzek és Mászáros Dömötör röpiztek a csepeli a
csapatban. Akkoriban még volt egy szuper csarnokunk, ami mára már egy rakás
szar, hagyták lerohadni, tönkremenni. A modern időkben kinézek a Csepel DSE női
kézilabda meccsekre.
Nagy
gyűjtő is vagy, mesélnél erről?
Rengeteg dolgom van. Jelvények, képek, bekötött újságok, klubokról könyvek, felvarrók, sapkák, sálak, zászlók, jegyek, bérletek. Vagy 35 öve teszegetek el mindent. A fém és zománcozott club címeres jelvényeket a kedvencek, a briteket imádom.
Boncolgassuk
egy kicsit a régi idők lelátóját! Milyen volt régen a Fradi - Újpest kapcsolat
a te szemszögedből?
A nyolcvanas években is ismertük egymást a komolyabb szurkolói elemekkel, vagyis akkor is tudtad, hogy kik a meghatározóak egy-egy oldalon. Személyesen ismertem például Gumibotot a fradi tábor egykori vezérét a nyolcvanas évek elején. Erzsébeti csibész volt, jártam vele Mindhalálig Beatles koncertekre és együtt beléptünk a Magyar Október Pártba 1989-ben! Aztán a már említett Hey volt a katonatársam Adyligeten, ő is Fradista volt. A csepeli fradisták és a csepeli lilák amúgy igen jóban voltak, összejártunk a csepeli Karcsi kocsmában. Én ekkor még főleg egy nyóckeres csávóval a Bélával jártam Újpest meccsre, csak a leszerelésem után kezdtem el a csepeli brigáddal járni, akiket akkor már a lelátóról ismertem.
Legnagyobb
sztori?
A legnagyobb sztori, amikor egy Újpest - Fradi meccsen a Népstadionban a meccs után Bures, Blondy, Tejgyár, Csillag, Marosvölgyi és a többiek odamentek a Fradi táborhoz és ahogy jöttek lefelé a lépcsőn szétkapták őket. Olyan cséplést rendeztek közöttük, amit azóta se láttam, hihetetlen volt. Ez volt az első igazán látványos bunyó amit élőben láttam. Érdekes volt átélni ezt a fajta kezdeti huliganizmust, levettek magukról mindent, csak a kis Újpest kitűző, a kis fém Dózsa címeres maradt kint és úgy mentek vadászgatni. Előtte főleg a metrókon láttam verekedéseket a két fél között. Akkor a zsernyákok még nem nagyon mozdultak rá ezekre a dolgokra, ez a nyolcvanas évek eleje, közepe, vége. Ekkor láttam először, hogy egy Fradista srác leszedett a lóról egy lovasrendőrt, de csak a komolyabb derbiken voltak balhék, főleg a kettős rangadókon. Akkoriban a vidék még nem volt felnőve ehhez, de aztán ahogy teltek az idők, egyre jobbak lettek ők is Szeged, Debrecen, Diósgyőr, Szombathely, Békéscsaba stb.
Agresszió
Csepel meccseken?
Volt pár kisebb sztori. Csepel meccsen történt,
hogy a fiatalok beszóltak a Fehérváriaknak, majd elszaladtak. Én, az öreg
Torgyán és Ő. Bandi maradtunk ott, az volt a mázlink, hogy pont jöttek a
zsaruk. Aztán volt egy Csepel - Fradi a nyolcvanas évek elején én meg bementem a Fradi táborba, hogy
beszéljek Gumibottal, de a haver nagyon be volt baszva és egyből le mocskos
lilázott. Az volt a mázlim, hogy a Fradi épp gólt szerzett ezért nem velem
foglalkoztak. Kan Veréb nagyon sasolt, de sikerült lefarolnom onnan. Egy nagyon
emlékezetes momentum volt még a Béke téren, amikor felállították a labdát
szöglethez az Ő. Zsolti meg beszaladt és bevarrta a felső sarokba, a nép
őrjöngött, de a zsernyákok lefogták Zsoltit és elvitték. Ő. Zsolti a Vidámpark énekese, jó csávó volt, sajnos már nincs közöttünk!
Isten nyugosztalja. ...... sajnos azóta sokan elmentek, tavaly elvesztettem két
igaz jó barátot Bézét, meg Zsugás Kamit, nagy Újpest fanok voltak. Zsugás Kamit
már 16 éves korom óta ismertem, ő is Csepel meccsekre járt az elmúlt
évtizedben, jó beköpései voltak: "fagyaszd a tököt / kell a gól / már
lefőtt a kávé", nagy érvágás volt az elvesztése. Azóta elment Bures,
Mentős...... legyen nekik könnyű a föld. R.I.P.
Csepel más pályáin és a BLASZ-ban hogy fest most a lelátó?
A Csep Gól pályán van szurkolás, de mókusörs. Vannak a Tesi, REAC, Gázművek és Vízművek meccseken is szurkolók, de nagyon kevesen, de legalább vannak. Ezek igen kis csapatok, gondolom a helyiek árnak ki, mint mondjuk Debrecenben a DEAC meccsre. Ikarus meccsen is vannak még, de nagyon karcsúak mostanság. Az NBIII-ban Erzsébeten és BKV meccsen is kitartanak, kitartottak páran, de az is nagyon sovány.
Milyen
meccseken voltál kint legutóbb?
Nemrég voltam az Ady Endre utcában az ESMTK - Balassagyarmat meccsen, alig voltak kint sajnos. Most épp Kelen meccsen készülök a Sopron ellen, de ott se várható sok néző és szurkolás. A Kelen SC meccseken az utánpótlás csapat szokott néha szurkolni a nagyoknak, ez egy kertvárosi csapat kisebb közösség..... de mennem is kell, majd folytatjuk.
Ok! ......
milyen volt a Kelen meccs?
Nagyon gyenge, unalmas, viszont szép gólokat láttam. Nem voltak se hazai, se soproni aktív szurkolók, semmilyen zöld-fehér-fekete kelléket nem láttam, a szurkolók többnyire rokonok lehettek. Állandóan csak Mátyus hangját, a Sopron trénerét lehetett hallani. Családias hangulatban lezajlott meccs volt.
Más
meccsek mostanság?
Esetenként, vasárnaponként ESMTK és Soroksár meccsekre is kimegyek, meg voltam a BKV - Tállya találkozón. Ingyenes volt a mérkőzés, de sajnos így belépőjegyem sincs, de ami még szomorúbb, hogy már szurkoló sincs. Ez a Tállya meg nem NBIII-a szintű csapat, harmat gyenge, a BKV-nak meg kellett volna szórnia őket, de nem tették, túl udvariasak voltak.
Csepelen
játszott a Honvéd II és az Újpest II is? Ezekre kijártál?
Már sem az Újpest II, sem a Budapest Honvéd II nem játszik Csepelen, pedig nekik is hazai pálya volt egy jó ideig. Többnyire vasárnaponként játszottak délelőtti meccseken 11-től, pár meccsre ki is mentem az ESMTK, vagy a Hódmezővásárhely ellen. Zsugát nem szedtek, de állandóan geciskedtek a rendezők.
Legutóbbi
Csepel meccs?
Csepel - Pénzügyőr a Béke téren. Mivel idegenbe kiütöttük a REAC-ot kicsit többen kijöttek a Fináncok ellen. Első körben volt négy pasaréti is, de a végére összeállt egy tíz fős brigád a vendégben és előkerült egy-két zöld szakadt drapi is.
Kedvenc
stadionok régről?
Nekem minden stadion remek volt, kivétel csak a veszprémi pálya, ahol olyan távol volt a lelátó, hogy élvezhetetlen volt a meccs.
Mostanság?
A válaszom szomorú, mostanában szinte csak csöves pályákon fordultam meg. A Soroksár SC pályáján kívül nem nagyon ütötte egyik sem a "stadion" szintet. Esetleg a balatonfüredi és az Ikarus pálya ami még elment. A Csepel SC pályát nem kell részleteznem.
Kedvenc
játékosaid a kedvenc magyar csapataidban?
Újpesten Törőcsik, Csepelen Juhász Laci, Teplán Jani, Pulyol alias Fisli, Szabadkikötőben Szalai Zsolt azaz Szasa.
Remek,
köszönöm! A végére engedj meg egy hozzám kapcsolódó kérdést: Debrecenről, a DVSC-ről
valami emlék?
A Lokiról nem sok emlékem van. Amikor NBI-es meccsekre jártam (Újpest, Csepel) akkor még Budapest dominált. Nagy vidéki csapatok akkor a Tatabánya, Rába ETO, DVTK, Videoton voltak. Kelet Magyarország ez időben kevésbé képviseltette magát, talán csak a Csaba a kilencvenes évek elején.
Köszönöm
a válaszokat! Nagyon jó volt nosztalgiázni az elmúlt évtizedek budapesti
labdarúgásáról! További jó amatőr foci nézelődést, sok meccset, nagy
élményeket, szerethetőbb magyar labdarúgást kívánok neked és mindenki másnak.
hancsi78