Videoton on tour Debrecen
Mivel a Vadásztölténygyári SE csak 1941-ben alakult a korai években nem rendezhettek DVSC – Videoton meccseket, igaz ebben az időben a vidéki labdarúgó egyesületek nagy része kiesett az országos futball vérkeringésből, így a II. világháború előtti meghatározó fehérvári alakulatokkal (ARAK, Székesfehérvári TC, Székesfehérvári MÁV) sem nagyon találkozott a DVSC. A magyar foci aranykorszakában és az azt követő évtizedekben a Loki inkább a második vonalat koptatta és ott is a Keleti csoportot, így a közben egyre magasabbra törő Székesfehérvári VT Vasassal is csak maximum az összevont NBII-ben, vagy a néha létrehozott NBI/B-ben találkozhattak. Az 1965-67-es évadok között egy ilyen periódus volt, de szurkolói szempontból ez semmi különöset nem jelentett és a két csapat is messzebb került egymástól a végén. A fehérvári egylet története során először az NBI-be jutott, míg a DVSC a harmadik vonalba pottyant, így az újabb találkozóra bizony elég sokat kellett várni. Ebben a kivárásos időszakban a Videotonra keresztelt csapat egyre meghatározóbb lett a honi élvonalban a Debreceni Vasutasnak viszont csak 1979-ben sikerült újra felkerülni a legjobbak közé, de az újabb randevúra már az NBI-ben került sor.
A nyolcvanas években a pályán kék-sárgában virító DMVSC is felnőtt a feladathoz és elég sok időt töltött a honi élvonalban, ami azt jelentette, hogy sűrűbben futottak össze az éppen bronzkorszakát élő Vidivel. Szurkolói szempontból amolyan „semlegesen nem szeretlek” viszony volt a két tábor között, de ekkor még nem volt jellemző az éles rivalizálás a távolabbi vidéki fellegvárak között, azaz kijelenthető, hogy az ekkori összecsapások szurkolói szempontból nem sok érdekességet szolgáltattak. A Videoton tábora ebben az időben a vidéki régiók egyik elitjét képviselte, de ennek ellenére Debrecenben nem nyújtottak maradandót, igaz nem is ezek a találkozók voltak a legfontosabbak számukra.
A kilencvenes éveke elején a DVSC osztályozón búcsúzott az NBI-től, így két évig randevú nélkül maradtak a felek. Aztán az 1993-as debreceni visszatérés azért volt érdekes, mert ekkor már minden jelentősebb nagyvárosban (főleg az NBI-ben) megalakultak az első szurkolói csoportok. Ezalól Székesfehérvár sem volt kivétel, sőt, vidéken az elsők között kezdett el hangzatos nevű transzparenseket fújni a szél a Sóstói Stadionban és mindenhol, ahol a Videoton Futball Club fellépett.
1993 augusztusában mindjárt az első fordulóban Debrecenben vizitáltak és nem is maradt el az akkor már szervezetnek mondható piros-kék tábor sem. A vendégszektorban mintegy 120-an jelentek meg és szépen fel is díszítették azt. Kikerült az ikonikussá vált Red Blue Devils vászna, akik 1992-óta nem tágítanak a fehérvári csapat mellől, így hazánk legidősebb, folyamatosan működő ultracsoportjáról beszélhetünk. Az RBD mellett egy Devilsh Boys lepedő is kikerült valamint a kilencvenes évek elejét idéző Vidi, Vidike, VWFC stb. zászlók. A szurkolásuk nem volt rossz, igaz ekkor még gyakoriak voltak a csendes periódusok, viszont kisebb Videoton címeres zászlókat lengettek látványként. A vendégszektor mellett lévő hazaiakkal is szóváltásba kerültek, de komolyabb viszályba nem fordult a dolog.
1994-ben az ősz utolsó túrája szólította Debrecenbe a fehérvári különítményt és egy nagybusszal be is toppantak, de ez nem volt meglepő, mert ebben az időben, ha nem is több százan, de egy stabil 40-50 fővel mindenhol megjelentek. Debrecen sem volt kivétel és a Red Blue Devils, Whitefort drapik mögött egy egész pörgős kilencven percet produkáltak, ami szintén jellemző volt ekkor a Parmalat táborra. Azért merem őket, így említeni, mert ebben az időben ők is Parmiként becézték a csapatukat és „Hajrá Parmalat!” zúgott a lelátóról a tradicionálisabb Vidi és Videoton helyett. A hazai oldal nem volt semmi kontakt, semlegesen viseltetett egymás iránt a két fél.
1995-ben ismét ősszel érkeztek, de ennek a meccsnek már más volt a felhozatala, lévén a tavaszi záró meccsen Székesfehérváron a hazai ultrák a debreceniek mellé álltak, amikor is a rendőrök nekiestek az ünneplő piros-fehéreknek. Ennek függvényében már baráti táborként érkeztek Debrecenbe mintegy 120-an, de ennek csak a fele szurkolt aktívan az RBD és a Rosso Azzuro Fanatici új, impozáns drapijai mögött, amelyek mellé a kor egyik fehérvári klasszikusa, az Air Mitring molinó is kikerült. A hazaiakkal végig baráti volt a hangulat és többször éltette egymást a két fél és közösen zúgott a Hajrá Vidék!
1996-ban is ősszel, de ezúttal októberben jöttek mintegy 80-an, de sokan már egy nappal a meccs előtt Debrecenben mulattak a hazaiak invitálására. Az RBD, RAF megjelenése mellett hazánk első női ultracsoportja (Sóstói Hableányok) is zászlót bontott a debreceni vendégben. Az Oláh Gábor utcában most először egy koreográfiát is készítettek, melyben a francia kártya négy ászának nagyzászlós változatát húzták a fejük fölé. A szurkolásukra most sem lehetett panasz, habár a második félidőben sok debreceni barát ment át a vendégbe, ami a folyamatos dalolás rovására ment.
A következő szezonban tavasszal érkeztek és egy roppant gyenge csapattál áldotta meg a sors őket abban az esztendőben, de azért így is elutaztak vagy hatvanan és egy intenzív első félidő után csak csendben figyelték a játékosaik szenvedését. A vendégben a megszokott három vezető csoport mellett zászlót bontott a Székesfehérvári Giants brigádja is.
Mivel az előző évben sikeresen kivívták a bennmaradást, ősszel ismét utazhattak Debrecenbe, de csak harmincan tették mindezt. A meccs előtt baráti sörözés, majd egy aktív első félidő következett részükről ahol tucatnyi egy és kétrudast vetettek be. A kerítésen a megszokott lepedők mellett az Alba Volán meccsre szakosodott United Ultras vászna is kikerül és egy Hajrá Vidék molinót is lengetett a nagyerdei szél. Mivel kaptak egy 5-öst a második félidőben nagyon már nem szurkoltak. Ez a gyenge szereplés végig kísérte a Vidit és a szezon végén nagyon hosszú idő után búcsúztak az NBI-től.
A második vonalba csak átszállójegyet váltottak, így az MLSZ új vívmányára a Kvalifikációs Bajnokságra már újra az NBI-ben voltak és egy csoportba is kerültek a DVSC-vel. A meccsre 60-an érkeztek új drapikkal, majd egy mozgalmas élőképet mutattak be rudasokból, amolyan előétel gyanánt, mert a fő koreográfia csak ezután következett. Függőleges csíkokon a népszerű TV sorozat, a Barátok Közt lógóját feszítették ki utalva a két tábor jó kapcsolatára. Szurkolásban nagyon jót nyújtottak és a sima vereség ellenére végig kitartottak plusz feljegyezhetjük az Ultras of Red Blue City fiataljainak a debreceni debütálását is.
Mivel sikeresen vette mind a két csapat a kvalifikációt, így a bajnokságban is találkoztak. A tavaszi meccsre mintegy hetven fehérvári szurkoló érkezett és az ősszel már bevált egy és kétrudas kompozíciót mutatták be, de szurkolásban most nem nyújtották azt az intenzitást, mint korábban.
A következő szezon alapszakaszába mintegy 80-an érkeztek a megszokott drapikkal, rudas, kétrudas kombinációval és aktív első félidővel. Aztán kissé visszaestek szurkolásban és csak a helyzeteket reagálták le. A hazaiakkal volt egy kis durcizás, mert érthető okokból nehezen emésztették a Debrecen – Kispest sörözéseket, míg a cívisek a fehérvári oldalon feltűnő balos jelképekkel nem volt kibékülve. Jegyezzük fel, hogy a vendégben feltűnt egy új hajtás, a King City Hooligans idegenbeli vászna.
2001-ben a kupában is összekerültek a felek és az egyfordulós rendszerben a Vidinek kellett Debrecenbe utaznia november végén. A hétköz, télies időpont miatt nem érkezett sok Vidi szurkoló, de az RBD kisbusza végig pörögte a találkozót, bemutatva, hogy ilyen alacsony létszám mellett is lehet kiemelkedőt alkotni. Kitartásukat siker koronázta és a hosszabbításban kivívta csapatuk a továbbjutást a nyolc közé.
A háromfordulós alapszakasznak köszönhetően tavasszal is utazhattak Debrecenbe és két turnusban vonattal és busszal érkeztek, de a közös sörözést a hazaiakkal most nem követte kiemelkedő szurkolás a meccsen, csak hoztak egy szépen feldíszített vendégszektort, alaphangulattal.
2002 őszén az alapszakasz meccsére 50-en érkeztek, de jelentős késéssel futott be a többségük, ugyanis a budapesti átszállásnál vártak rájuk a kispestiek és erőfölényüket kihasználva visszavágtak egy korábbi támadásért a Vidistáknak. A drapik is csak a második félidőre kerültek ki és aznap szurkolásban sem nyújtották azt a fehérvári ultrák amit megszokhattunk tőlük. A rájátszásban külön osztályba kerültek a csapatok, így ebben a szezonban nem volt újabb debreceni túrájuk.
2004-ben márciusban érkeztek az alapszakasz meccsére és az 50 fő elé az ekkor megszokott lepedők (RBD, Ultras of RBC, Giants, Hableányok) került ki, de maradandót nem alkottak és szurkolni is keveset szurkoltak. A rájátszásban megint külön részlegbe kerültek a felek, így a régi klasszikus egy évben csak egyszer utazunk Debrecenbe felállásról szólt a 2003-04-es szezon.
Ennek mintájára a következő évadra az MLSZ eltörölte az alapszakaszos rendszert, így a bajnokságban már hivatalosan is csak egyszer kellett utazni egy ellenfélhez. A Vidi még augusztusban letudta a debreceni vizitet és mintegy hetven fővel az uralkodó négy csoport transzparensei mögött egész jól elszurkolgattak. A látványra most annyira nem figyeltek oda, csak egy üzenetet húztak ki mivel elégedetlenek voltak a kapusuk teljesítményével: „Tudor be, Sebők le!”
A Téli Teremtorna debreceni döntőjére a Videoton FC is bejutott, így mintegy 110 fehérvári szurkoló érkeztek a Főnixbe. A csoportmeccsek alatt igen jól szurkoltak és kicsit szidták egymást az újpesti lilákkal. Viszont a továbbjutás nem jött össze a csoportjukból, így elég hamar elhagyták Debrecent.
2005 szeptemberében egy 70 fős Vidista különítmény érkezett a Nagyerdőre, igaz többen indultak neki a meccsnek, de elég volt egy kis műszaki hiba a vonaton és busszal csak ennyien értek a Hajdúságba. A kissé körülményesre sikeredett utazás rányomta bélyegét a hangulatukra és feszültségüket a szomszédos szektorokból történő beszólások sem enyhítették, sőt, egész rossz néven vették mindezt és nekiugrottak a kerítésnek. Ezt meg a rendőrök nem nézték jó szemmel és bemasírozva a vendégszektorba rendrakásba kezdtek, amiből a zsaruk jöttek ki jobban. A kis közjáték, plusz a politikai ellentétek, aztán a további Debrecen - Kispest sörözések miatt a két fél megegyezett, hogy tábor szinten a továbbiakban semlegesen viseltetnek egymással szemben, nem pedig barátilag.
Az áprilisi MK Elődöntő első meccsére negyvenen érkeztek a "Nekünk már bizonyítottatok" feliratú transzparenssel és kéttucatnyi egy és kétrudas zászlóval. A meccsen elszurkolgattak és nem éppen barátilag beszélgettek a melléjük sereglet Skins Debrecen tagjaival. Ezen kívül a rendezőkkel is akadtak gondjaik, de a kedélyek lecsillapodtak, így se pályán belül, se azon kívül nem történt más az acsarkodáson kívül.
A 2006-os évadot a két csapat párharca vezette be, lévén a Szuperkupa döntőjét a Loki és a Vidi vívta. A trófea két meccsen dőlt el, így a fehérvári első meccs után július végén a piros-kékek vizitáltak a Hajdúságban. Meg is jelentek úgy hatvan fővel, de a vezető csoportok transzparensei nélkül. A kerítésen csak a Giants és a Videoton Egyesület Baráti Kör zászlói voltak kitéve. A szurkolásuk csak alapjáraton pörgött, ami nem volt elég a kupa elhódításához.
A bajnoki találkozó debreceni verziójára mindössze harmincan érkeztek, de ez a meccs pont bele esett a szurkolói tűntetésekbe, így érthető volt az alacsonyabb létszám és a főbb csoportok lepedőinek a távolmaradása. Azért nem maradt üresen a vendégszektor kerítése, oda a Videoton Baráti Kör zászlói kerültek. A szurkolás gyenge volt, pár rigmuson kívül nem volt semmi más biztató szólam. Mivel a hazai tábor is részese volt a bojkottnak, így ezen a vasárnapon a leghangulatlanabb DVSC – Videoton meccsre került sor a kilencvenes évek óta.
2008 tavaszán előbb a Magyar kupában találkoztak a felek, amelyre mintegy 60 Videoton drukker érkezett a megszokott külsőségekkel. Most nagy lengetőseikkel színesítették a szurkolásukat és dalaik igen jól szóltak, majd a második félidőre még jobban bepörgették magukat és közben 7-8 tüzet is begyújtottak. A dolog szépséghibája volt, hogy egyet a pályára is bedobtak, ezért a meccs végén a feltételezett elkövetőt előállították a rendőrök, de nem csak emiatt volt feszült a hangulat. Már a meccs alatt is kóstolgatták egymást a rendezőkkel, illetve a szomszédos szektorokkal sem barátilag beszélgettek. A nyugalmukat az sem csillapította, hogy az évszázad egyik legszebb öngóljával estek el a további kupaküzdelmektől.
A májusi bajnoki meccsre is hasonló létszámban és külsőségekkel érkeztek ezúttal is vonattal. Most is a rudasoké volt a főszerep, de a három nullás hazai győzelem, illetve a yardokkal és a rendezőkkel való feszült viszony nem tett jót a szurkolásuknak. Viszont a hazai tábor képviselőivel a meccs előtt volt egy kis nosztalgikus sörözés a semlegesség jegyében.
Három nappal a bajnoki meccs után a Ligakupa nagydöntőjének megvívására is Debrecenbe kellett utazniuk és a hétközi nap ellenére bő tucatnyian megjelentek a vendégszektorban. A hazai tábor szervezetten nem látogatta a Ligakupa találkozókat, így szurkolás sem volt a debreceni oldalon, ami azt jelentette, hogy a maroknyi Vidistától volt hangos a Nagyerdő. A szektorukat teljesen kitapétázták és kisebb rudasokat vetettek be, majd a Ligakupa győzelmet ünnepelve majdnem annyi görögtüzet gyújtottak be amennyien elutaztak a találkozóra.
Kép: Chip (RBD Ultras) |
Sokat nem kellett várni az újabb debreceni kalandra, mert az új szezon elején már utazhattak is. Mintegy 50-en tudták le a túrát az ismerős csoportokkal és egy Harcoljatok molinóval. Most nem nyújtottak kiemelkedőt, de azért csendben sem álldogáltak. A hazaiakkal semleges volt a viszony, de pár régi cimbora azért elsörözgetett a meccs előtt és után.
Kép: Chip (RBD Ultras) |
A kupában ismét összefutottak és kétfordulós rendszer miatt utazniuk kellett a Hajdúságba, de most alig 15 fő volt csak a vendégben, azaz ilyen kevesen már régen, vagy talán soha nem voltak még. Nem is nagyon erőltették a szurkolást, így csak a megjelenés volt díjazandó.
A következő randevúra a Ligakupa középdöntőjében került sor, de ebben az esztendőben nem támogatták a Ligakupa rendszert, így nem voltak Vidi szurkolók sem a találkozón.
2009-re érdekesen alakult a kapcsolat a felek között, mert tábor szinten ugyan maradt a semleges viszony, de ennek ellenére pár régi barát összejárt sörözni a találkozók alkalmával, illetve akadt egy réteg mind a két oldalon, akik nyíltan keresték a konfrontációt. Aztán egy tüzesebb fehérvári jelenet után és a Vidi bajnoki esélyeinek megnövekedésével érdekesnek ígérkezett a tavaszi bajnoki megmérettetés. Várható volt ugyanis, hogy az eddigieknél sokkal több Videoton drukker fog útra kelni a Hajdúságba, ami magában rejtette egy komolyabb rendzavarás lehetőségét, illetve a semleges viszony megszűnését is. A találkozóra nagyon készültek a Vidi ultrái, hisz történetük első bajnoki címe is függött ettől a találkozótól. A meccs előtti napon az autópálya feljáróra az ismerős „Örök szerelem” drapit feszítették ki a busszal elinduló csapatuknak és pluszba még pár lengetőst is bevetettek. Aztán a következő kapunál a „Videoton: Utazzunk a győzelembe!” felirat volt olvasható. A klubjuk is vette a lapot és segítségképpen megvette a vendégszektorba szóló 800 jegyet, amelyet kiosztottak az utazók között. A szurkolókba nem is kellett csalódni és minden egy lapra feltéve özönlöttek a Hajdúságba. Ez végül azt eredményezte, hogy soha ilyen magas létszámban nem jelentek még meg a Cívisvárosban. A múlt baráti és semleges viszonyát a többség figyelembe vette, így nem volt semmi zűr a meccs előtt, amolyan igazi békés futball hangulat volt a Nagyerdőn. A kerítés minden felületét betapétázták vásznaikkal és a meghatározó csoportok textíliái mellé olyan szekciók vásznai kerültek ki, mint az RBD Discos Brigád, Móriárok, Úrhida és a szimpla Kiskunhalas, Kisújszállás molinók. Rajtuk kívül két kisebb, nem szorosan a Vidi táborhoz köthető csoport jellegű drapi is kikerült, ezek a G-pont és a Friends on tour vásznai voltak. A hazaiakról sem feledkeztek meg és amolyan fricska gyanánt egy „R.I.P. DVSC Bajnokság 2010” vászon került a kerítésre, de ez valószínűleg partizánakció lehetett, mert hamar be is szedték. Már a meccs előtt fél órával remek hangulat volt a vendégben és kellő behangolás után robbant a Vidi katlan a csapatok bevonulásakor, ami több kiló konfetti és a rudasaik bevetésével tettek még emlékezetesebbé. A hangulat remek volt végig, persze voltak gyengébb periódusok, de ettől függetlenül kiemelkedőt nyújtott ma minden tekintetben a piros-kék tábor. A második félidőre pár tűz bevetésére is sor került a rudasokkal, majd az egyenlítés után egy bő negyedóráig voltak a csúcson, hogy az újabb debreceni vezetés után az utolsó 10 percre elcsendesedjenek. A meccs aránylag békésen zajlott le, kisebb zűrök voltak, sőt, páran nem riadtak volna vissza egy kis pofozkodástól sem, de ebből nem lett végül semmi.
A Vidinek nem jött össze a bajnokság és a kupagyőzelem sem az elmúlt évben, de ennek ellenére az MLSZ úgy gondolta, hogy mégis megküzdhetnek a Szuperkupáért. Azért kupát, amelyet a DVSC automatikusan meg kellett volna, hogy kapjon, lévén ők voltak a bajnokok és a kupagyőztesek, sőt még a Ligakupát is megnyerték. Persze az MLSZ és a tévétársaságok ennél nagyobb kutyák, így kiírták a szuperkupa döntőt, de legalább voltak annyira rendesek, hogy csak egy meccsem dőlt mindez el és arra Debrecenben került sor. A hazai tábor bojkottálta a meccset és így tett a fehérvári is, de azért tucatnyi Vidista csak elutazott a Giants drapijával Debrecenbe. Ennél több vizet viszont nem zavartak és ünnepelni se tudtak, mert a kupa végül Debrecenbe maradt, immár hivatalosan is.
Augusztus végén a bajnoki forduló is Debrecenbe szólította a Vidistákat. Mintegy 200-an meg is jelentek és teljesen kidekorálták a szektorukat. Látványként egy és kétrudasokat vetettek be és a kórusaik is jól szóltak, de messze nem pörögtek olyan jól, mint alacsonyabb létszámban szoktak.
A következő szezonban is augusztusban érkeztek bő 100 fővel, de hasonló külsőségekkel, mint korábban, igaz most a rudasaik otthon maradtak. A szurkolásuk most sem volt az igazi, de pár új zászló (Harcoljatok, mint a régi hősök / Székely Autonómiát / Szabadságot az ultráknak) azért feljegyezhető volt soraikban.
A 2013 tavaszán lejátszott Ligakupa meccs volt a következő állomás a két gárda között, de mindössze 10 Vidista érkezett szimpla néző státuszban, így sok „gondot” nem okoztak a meccsen.
A bajnoki találkozóra ennél többen, mintegy 80-an érkeztek és jó páran a Hódosban söröztek a Lokistákkal. A többségük viszont kicsit késve futott be, így a drapik is csak egy negyedóra elteltével kerültek ki. A megszokott csoportlepedők mellett a Fehérvári Betyárok, Videoton Fanatici molinók is feltűntek a vendégben. A meccsen volt egy jó fél órájuk, de aztán többnyire csendben és csalódottan nézelődtek, hisz ezzel a vereséggel és a Győriek győzelmével elúszott az újabb bajnoki álmuk.
A következő szezonban újra a bajnoki címért tepert a Vidi, így a szeptemberi debreceni meccsre nagyobb létszámban érkeztek, ami egy stabil 150 főt jelentett. A vendégszektorban az RBD új vászna mellett a megszokott lepedők kerültek ki, illetve egy Budapesti Vidisták transzparens, amely újnak számított Debrecenben. A szurkolásuk egy erős közepesre lehet értékelni, amibe voltak csendes és hangos 5-10 percek, de maradjunk annyiban, hogy volt már jobb fellépésük is ennél.
Még májusba a Ligakupa elődöntőjében összefutottak a felek, de erre a meccsre nem érkeztek Vidisták, így lemaradtak a csapatuk sima, 5-1-es győzelméről.
Az új Nagyerdei stadionba elsőnek csak 10-en érkeztek, lévén a Ligakupa 4-közé jutásért folytatott meccs csak ennyi Videoton szurkolót érdekelt, viszont ők hozták a Giants vásznát, ami ki is került a stadion első kerítésére.
A bajnoki meccsre május elején került sor Debrecenben, amelyre 80 fehérvári érkezett egy szurkolói bojkott idején, úgy, hogy a Videoton FC egy karnyújtásnyira volt az újabb bajnoki cím bezsebelésétől. Sajnos tábor híján csak ennyein utaztak, de azért pár kisebb drapi mellett a Fehérvári Betyárok és a Giants vászna (ez utóbbi valami oknál fogva fejjel lefelé) is kikerült. Mivel a hazai tábor is részese volt a szurkolói távolmaradásnak tőlük volt hangos a Nagyerdő és csapatuk szárnyalását látva végig aktívak is maradtak. A végén már úgy ünnepeltek mintha megnyerték volna a bajnokságot, sőt, egy Bajnokcsapat feliratú molinó is előkerült. Ehhez (mármint a bajnoki címhez) tényleg nem sok kellett, csak a Fradi bukása másnap, ami be is következett, így otthon utcára és térre vonulhatott Fehérvár népe az újabb elsőséget ünneplendő.
Az MLSZ új háromfordulós rendszerében mindössze egyszer kellett bajnoki meccsre utazniuk a 2015-2016-os évadban és negyvenen ezt meg is tették. A fehérvári tábor visszatért, sőt, újra mint baráti tábor jöttek Debrecenbe. Komcsi halála után ismét közelebb került egymáshoz a SZUD és az RBD legénysége, így ez a meccs a fellángolás jegyében telt. A meccsen jól szurkoltak, majd kellemesen elsörözgettek a hazaiakkal.
Kép: Szabó Viktória (Vikcsi) |
A következő szezonban is csak egyszer jöttek, akkor is csak ötvenen, de ők már pénteken megérkeztek, hogy együtt mulassanak a hazaiakkal, majd másnap együtt menjenek ki Komcsi sírjához. A vendégszektorba csak nehezen jutottak be, mert mindössze egy pénztár volt nyitva és a jegynyomtatási rendszerben a beléptetés baromian lassan haladt, így hiába az alacsonyabb létszámú vendégtábor, időben nem jutottak be a találkozóra. A drapik ugyan kikerültek (köztük egy új Bajtársak – Hazádnak rendületlenül és egy Fanatici), de a tábor csak később rázódott össze és négy nagy lengetőssel végig nyomták a kilencven percet, amelynek a végén győzelmet ünnepelhettek.
Kép: Hajdú Online |
A sorsolás fintora, hogy a következő szezonban is csak egyszer utaztak Debrecenbe és mintegy hatvanan tették tiszteletüket a megszokott külsőségekkel és intenzitással. Nagyobb lengetősökkel sima győzelmet ünnepelhettek, amivel továbbra is vezették a magyar bajnokságot.
Kép: vidi.hu |
2018-ban már a megszokott módon egyszer utaztak a Hajdúságba, de nem a megszokott külsőségekkel, ugyanis a csapatuk nevének és címerének megváltoztatása miatt a Vidi tábor bojkottálta a meccseket és mindaddig így kívántak tenni, amíg vissza nem áll a régi rend. Azért egy Újszilvás magyar zászló kint volt a vendégszektorban, de csak ennyi és semmi más.
A kupában is összefutottak a felek, ekkor 25-en érkeztek Székesfehérvárról a már említett okok miatt, de most se zászló, se szurkolás nem volt részükről, pedig simán nyertek és jutottak tovább az MK-ban.
2019-20-ra sem változott a sorsolás, így ismét csak egyszer játszott a Videoton Debrecenben. A szerdai napon 40-en voltak a vendégben és végre visszatérhetett az RBD és a Ultras of RBC mert legalább részben sikerült megegyezniük a csapat vezetésével címer és névügyileg. A hideg idő és az alacsony létszám ellenére kellően be voltak pörögve és a végén már félmeztelenül nyomták a dalaikat.
Kép: molfehervarfc.hu |
A szezon végén kiesett a Loki, így az újabb randevúra egészen 2021-ig kellett várni, amely visszatérés semmilyen formában nem hasonlított az eddigi DVSC – Videoton meccsekre. A történetet már mindenki ismeri, megromlott, mit megromlott, ellenséges lett a viszony a két tábor között. Az már korábban nyílt titok volt, hogy a fiatalabbak egyáltalán nem esznek egymás tányérjából. Az okok és miértek boncolgatását meghagyom egy másik posztra, de egy biztos, a végén már olyan utálattal és hanggal beszéltek egymásról a felek, hogy egyenesen belesodorták magukat egy nyílt konfrontációba. Ennek az lett a vége, hogy megegyeztek, hogy lerendezik a nézeteltéréseiket egy erdőszéli erőfelmérőben a meccs napján, amire végül a Vidisták nem érkeztek meg, de ez nem jelentette azt, hogy ne csaptak volna össze. Viszont így az utcán, a városban került sor a buszdobálással, támadással, eszközök használatával kombinált verekedésre, ami így elég véres és ádáz lett, ráadásul a rendőrség is komoly erőket mozgósított a rendbontók megtalálására. A meccsen a Vidi hozott egy stabil létszámot és a szurkolást, de azért érezhető volt rajtuk is a napi események utóhatása. Egy biztos ezzel az összecsapással más fejezetet kezdtek el írni a két szurkolótábor történelmében.
A kedélyek azóta sem nyugodtak le és a történetben már íródott egy fehérvári fejezetet is. Egy hónap múlva pedig újra Debrecenben rendeznek Loki - Vidit, amely párosítás napjainkban az utcai és stadionbéli események miatt az egyik legvártabb összecsapás lett, és nem csak a két fél részéről.
A fehérvári szurkolók női kézilabdában is aktív utazók voltak Debrecenbe, de ezen fellépéseiket most nem érintettem, mert a csarnokos dolgokra külön fejezeteket szánok majd a jövőben.
hancsi78
Képek: Sándor
Mihály / Dihen Tibor / Derencsényi István / Nagy Balázs / Sándor Jutka / Szabó
Viktória / SZUD / Ultras Debrecen / DVSC / Hajdú Online / Chip RBD / Red Blue
Devils Székesfehérvár / rbd.ultras.hu / Videoton FC / vidi.hu /
molfehervarfc.hu