Mobtabella - 2026
2023-ban adtam rá a fejem, hogy megkeresve jó pár régi cimborát felmérjem, hogyan emlékeznek a múltra és mint gondolnak az akkori viszonyokról a magyar lelátó tekintetében. Most újra eljött az idő, hogy megkérdezzem, szerintük hogy fest az elmúlt három év. Megkerestem mindenkit, aki korábban válaszolt és segítette a felmérést, viszont már az elején érezhető volt, hogy most sokkal jobban fel lesz adva a lecke. Főleg a negyven feletti srácoknak, akik nehezen tudtak elvonatkoztatni a múlttól és nagyon sokan úgy gondolták, hogy ez a mai helyzet értékelhetetlen a régmúltat figyelembe véve.
Visszatérő kérdés volt, hogy mi értelme van egy ilyen felmérésnek, hisz "Magyarországon nincs is lelátói élet". Az biztos, hogy nem olyan mint a kezdetek-kezdetén, az is igaz, hogy Európához képest mi sajnos visszafelé léptünk, aminek meg voltak (vannak) az okai. Talán érdemes is lenne boncolgatni ez a témát, de most nem ez volt a cél. Most ezt a kis "semmilyen" magyar lelátói életet próbáltam összefoglalni veletek, pár kategóriában, egy-egy lista formájában, hogy mégis, ti hogyan látjátok a jelenlegi helyzetet.
A tematika ugyanaz volt, mint korábban. Az ismerősi körömbe tartozó "old school" arcok mellett célirányosan próbáltam felkeresni a magyar táborok tagjait (csoportjait) és jeles képviselőit, hogy azoktól jöjjön a visszajelzés, akik ténylegesen követik és részesei a magyar lelátónak napjainkban is.
A lista készítésénél az elmúlt 3 évre irányítottam a figyelmet, hisz akkor volt utoljára ilyen felmérés. Négy kategóriát próbáltam behatárolni, hogy abba azért beleférjen minden irány és értékelhető lelátói aktivitás. 1-10 helyig mehetett a szavazás, ami szintén azért volt ilyen bő, hogy ne vegyem el a lehetőséget senkitől, hogy "pontot" adhasson annak, aki szerinte még letett valamit az asztalra és ebbe belefért az is, ha valaki csak az érmeket akarta kiosztani, vagy csak a kategóriák győzteseit kívánta megnevezni. Fontos volt, hogy kit és hová írt az adott szavazó, hisz a pontozást a Forma-1-ből vettem, így a lista élére kerülők nem csak 1-2 ponttal kaptak többet a lista közepén, vagy a végén szereplőktől, viszont a hátrább helyezett táborok is érezhették, hogy értékelik a munkájukat, vagy csak a puszta kitartásukat, jelenüket, létezésüket.
Többen visszakérdeztetek, hogy mit takar a "kis tábor", a "hátország" fogalma, mert nem egyértelmű, vagy épp a huligán moboknál mi alapján állítsátok fel a sorrendet, de válasz helyett meghagytam mindenkinek a kategóriákon belüli szabad gondolkodás és döntés lehetőségét, mert pont ez volt a lényeg, hogy szerintetek ki és hova fér oda. Ötleteket se adtam, tényleg mindenkire oda volt bízva, hogyan készíti el a listáját. Pont ezért szép és érdekes egy ilyen mobtabella összeállítása, mert mindenki másképp van informálva, mindenki másképp követi a lelátói történéseket és az alapján ír egy sorrendet, persze csak ha ír, ha nem, az se gond, hisz az is egy értékmérő. Rengeteg módon készültek listák, volt aki nézelődött, kutatott és az alapján próbált kialakítani egy sorrendet, volt, aki csak leült és leírta azt, ami akkor épp a fejében volt, indoklást senkitől nem kértem.
111 helyre (személynek, vagy csoportnak) küldtem el a szavazólapot, de közvetetten próbáltam eljutni ennél is több helyre. Ez vagy sikerült, vagy nem, túlzott erőszakot nem alkalmaztam, csak kértem, aztán aki úgy érezte az segített. Köszönet mindenkinek érte. Külön köszönet az OSS lelkes öregjeinek, Zotyámnak Szegedre, Tibinek Nyíregyházára, Csabinak Diósgyőrbe, Rolinak Szolnokra és Kurucz Lacinak Hajdúszoboszlóra, hisz ők többet tettek bele ebbe a mobtabellába egy szimpla lista összeállításánál.
Idén is próbáltam úgy intézni, hogy a a fő riválisoktól körülbelül azonos számú szavazólapot kapjak vissza, de ez néhol elcsúszott. A ZTE (+ velük a Lendva) és a Fradi szervezett csoportjai és képviselői nem vettek részt a szavazásban, de válaszoltak, amit alant közlök is. Ezzel egy masszív tömb kiesett a szórásból, de rajtuk kívül is volt, ahonnan nem jött vissza szavazólap, de még válasz sem. Akit tudtam felkerestem, a kicsiktől a nagyokig, a többi nem rajtam múlott. Idén a honi lelátó (beleértve a magyar válogatott szurkolókat) mellett olyan srácokat is megkerestem, akik határainkon túl töltik a hétvégéket, de rálátásuk van a magyar mozgalomra és szívesen vállaltak egy ilyen megmérettetést. Külön köszönet a válaszért Regginába.
Végül 76 szavazólap lett kitöltve, az alábbi szurkolótáborok képviselőitől:
III. Kerület (1) / Budafok (1) / Budakeszi (1) / Csapod (1) / Csepel (1) / Debrecen (6) / Derecske (1) / Diósgyőr (2) / Dunaújváros (3) / Győr (2) / Hajdúszoboszló (1) / Haladás (1) / Hódmezővásárhely (2) / Kaposvár (2) / Kecskemét (2) / Kispest (5) / Körmend (1) / Lövő (1) / Magyarország (8) / Mezőkövesd (2) / Monostorpályi (1) / MTK (1) / Nagykanizsa (2) / Nyíregyháza (4) / Pécs (1) / Pomáz (1) / Reggina - Olaszország (1) / Salgótarján (1) / Sárospatak (1) / Siófok (1) / Sopron (1) / Szeged (3) / Szolnok (3) / Tamási (1) / Tatabánya (2) / Újpest (2) / Vác (1) / Veszprém (1) / Videoton (3) / Zalaegerszeg (1)
Megjegyzés: Magyarország címkével nem csak a válogatottat támogató csoportok képviselői lettek jelölve, hanem azok is, akik nem szerettek volna az egykori (vagy jelenkori) csoportjuk, táboruk nevében nyilatkozni.
Mobtabella 2026 - Összesített
Az első kategória a mindenkori alap és így mondhatni a legfontosabb, hisz itt táborok összképét kellett figyelembe venni. Az már egy más kérdés, hogy ettől függetlenül mindenki más szempontok alapján értékel, de azért a megjelenés, utazás, létszám, látvány amolyan alap tényező szokott lenni. Sokan alapul veszik azt is, hogy egy-egy helyen milyen régóta van folyamatos, szervezett szurkolás, mondhatni értékelik a kitartás a csapat eredményétől, a tábor létszámától függetlenül is. Aztán ide mindig is befértek azok a hátországi brigádok, akik NB III-tól lefelé is nagyot alkottak a "mért" időszakban, és beférnek az első tízbe, megelőzve NB II-es vagy akár NB I-es táborokat is. (Az itteni összesített szerepük, soha nem zárta ki, hogy a hátországban még előkelőbb helyen szerepeljenek, vagy akár nyerjék azt.) Rajtuk kívül a magyar válogatott tábora, illetve a külhoni táborok, nagy csarnoktáborok is mindig örök vitát adnak, hogy bekerülhetnek e ide, vagy sem. Én magam ebbe nem szóltam bele, mindenki szavazott a saját belátása szerint, amely a következő eredményt hozta.
1. Kispest 1521 / 2. Ferencváros 1301 / 3. Újpest 1151 / 4. Debrecen 713 / 5. Diósgyőr 702 / 6. Nyíregyháza 693 / 7. Videoton 461 / 8. Győr 303 / 9. Tatabánya 126 / 10. Magyarország 99 / 11. Zalaegerszeg 95 / 12. Haladás 94 / 13. Vasas 60 / 14. Pécs 46 / 15. Körmend (kosárlabda) 26 / 16. Szolnok (kosárlabda) 13 / 17. Nagykanizsa 12 / 18. Szeged 10 / 19. Kecskemét - MTK - Dunaszerdahely 8 / 22. Paks 6 / 23. Békéscsaba - Csepel 2 / 25. Kisvárda - Karcag 1
Fővárosi fölény jellemezte az első kategóriát. A Kispest úgy lett első, hogy az egyetlen tábor volt, aki mindig, minden szavazólapon szerepelt és azt 36-szor meg is nyert. (Itt azért jegyezzük meg, hogy öt olyan szavazólap jött vissza, amelyen csak a győztes szerepelt és egy lapon csak az érmeseket tűntették fel). Mindezt úgy érték el, hogy csapatuk három éve a második vonalban szerepel és az idei szezont leszámítva ott se fényesen. Ez azért sokatmondó és példaértékű lehet mindenkinek a jövőre nézve. A GM vezette ferencvárosi tábor úgy hozta a stabil második helyet, hogy a zöldek és az egyetlen honi barátnak számító zegiek nem vettek részt a szavazáson. A lilák harmadik helyét sem veszélyeztette senki és semmi. A legtöbb második és harmadik helyet ők szerezték meg, de a legjobbnak csak nyolcan gondolták őket. A negyedik helyért nagyon szoros volt a mezőny és csak minimális különbség döntött a keleti táborok között. Ez alapján a Debrecen lett a negyedik, a Diósgyőr az ötödik és a Nyíregyháza a hatodik. Aztán kisebb hézag és jön a Vidi, akik a másodosztály bugyraiban eddig ugyanazt a poklot járják be, mint a kispestiek, de az ördögöknek ez nem gond, továbbra is az egyik legstabilabb brigád az övék. Kisebb rés a pontok tekintetében és jön a győri tábor, akik bajnoki címmel a tarsolyban, jó nemzetközi szerepléssel még jobbak lehetnek. A kilencedik helyen a tatabányaiak, akik nagyot mennek évek óta és erről a szavazók nagy része nem feledkezett meg, sokan gondolták úgy, hogy simán beférnek a nagyok közé. A 10. helyre a Carpathian Brigade ért oda úgy, hogy mindössze 6-an gondolták, hogy a válogatott táborának a listán a helye. Épphogy tízen túl ért a két nyugati rivális, ahol a zegiek egy pontocskával előzték meg a jelenleg NB III-as Haladást. A szavazatok alapján a Vasas és a Pécsi Munkás volt még meghatározó, ők többször (a szavazatok negyedén) felkerültek a listákra, így szépen gyűjtögettek pontokat. A többiek csak 1-2 kósza szavazatot kaptak, kivéve a szegediek, őket hatan feltették a lapokra. Végül 26 tábor került fel, ebből öten az NB III-ból, a kosarasokat (Körmend, Szolnok) is képviselik ketten és a felvidéki Dunaszerdahely is kapott egy szavazatot.
Mobtabella 2026 - Csarnoktáborok
A második kategória egy olyan rész, ami ki hazánkban kikerülhetetlen, hisz rengeteg honi csoport kezdte pályafutását a csarnokban, vagy ha nem is ott kezdte, de kóstolt bele a fedett adta különleges lehetőségekbe. Arról már nem is beszélve, hogy Magyarországon van olyan város, ahol szinte elenyésző a labdarúgó stadionok látogatottsága a helyi teremsport mellett, immár több évtizede. Én úgy gondolom kihagyhatatlan kategória, még akkor is, ha sokan a stadionok atmoszférájának megakadását, a táborok elaprózódását, az ultra mozgalom gátját látják a fedett termek lelátójának szervezett látogatásában. Magyarországon akár tetszik, akár nem olyan csarnoktáborok operálnak, amelyek felveszik a versenyt a labdarúgó csapatok szurkolóival és kitartásukban, mentalitásukban sokszor még annál is többet adnak. Emellett sok helyen átmenetet, vagy pluszt tesznek egy tábor életéhez, olykor segítenek túlélni, ha épp nem olyan kedves vendég a szurkoló az adott város stadionjában. Persze mindenki maga látja, érzi és véleményezi a négy fal között működő szurkolók tevékenységét. Most is ezt tesszük, egy lista keretében. A mostani szavazáson sem volt kivételezés, minden teremsport tábora felfért rá, azaz nincs külön kosár, kézi és jégkorong tábor, ha lett volna ilyen kategória, akkor bizonyára páran elküldtek volna a búsba, hogy hagyjál már a hülyeségeddel. Íme a 2026-os szavazás végeredménye csarnoktáborok kategóriában.
1. Körmend (kosárlabda) 1324 / 2. Szolnok (kosárlabda) 1306 / Falco Szombathely (kosárlabda) 888 / 4. Diósgyőr (kosárlabda) 530 / 5. Ferencváros (kézilabda) 401 / 6. Mezőkövesd (kézilabda) 327 / 7. Veszprém (kézilabda) 295 / 8. Komló (kézilabda) 261 / 9. Szeged (kézilabda) 247 / 10. Debrecen (kézilabda) 109 / 11. Békéscsaba (kézilabda) 102 / 12. Győr (kézilabda) - Zalaegerszeg (kosárlabda) 101 / 14. Újpest (futsal) 99 / 15. Sopron (kosárlabda) 30 / 16. Alba Volán Székesfehérvár (jégkorong) 29 / 17. Tatabánya (kézilabda) 22 / 18. Pécs (kosárlabda) 20 / 19. Ferencváros (jégkorong) 19 / 20. Veszprém (futsal) - Dunaújváros (jégkorong) 13 / 22. Mosonmagyaróvár (kézilabda) - Kecskemét (kosárlabda) 10 / 24. Vasas (röplabda) 7 / 25. Derecske (kézilabda) - Kispest (kézilabda) 6 / 27. Esztergom (kézilabda) - Oroszlány (kosárlabda) - Diósgyőr (jégkorong) 4 / 30. Csömör (futsal) 2 / 31. Újpest (vízilabda) - Hajdúnánás (kézilabda) - Csíkszereda (jégkorong) 1
Szoros és éles meccset hozott a csarnoktáborok küzdelme, ahol a kosárlabda vette át a vezető szerepet. A 76 beküldött lapból csak 43 volt teljes, 28 csak részleges (csak néhány csapattal a listán) és 5-en nem vállalkoztak a kitöltésre. Ezen lapok alapján totális volt a piros-fekete fölény. A Körmend 32, a Szolnok 28 elsőséget húzott be így nem volt kérdés, hogy köztük dől el az első hely sorsa, amelyet végül a körmendiek nyertek 18 ponttal. Második a szolnoki Olajtábor, a harmadik helyre pedig a szombathelyi sárga-feketék értek oda, akik 5-ször szerepeltek az élen, de övék volt a legtöbb megszerzett harmadik hely, amivel megszerezték a bronzérmet. A női kosárlabda ágat képviselő Diósgyőr szerezte meg a negyedik helyet, de innentől csak kézilabda táborok fértek be az első tízbe. A Ferencváros lett a női ág legjobbja (5. hely), míg a mezőkövesdi Magico Ultras a hatodik helyre ért oda, amely nagy szó, hisz évek óta csak a hátországi szereplés jut nekik a csapatuk révén. Férfi kéziben a Veszprém, Szeged, Komló hármas fért be az első tízbe és ebben a sorrendben, illetve az a Debrecen, ahol már évek óta nincs bent a tábor, de feltételezhetően a szavazók még inkább rájuk emlékeznek és nem a mostani 8-10 fős társaságra. A tizedik hely környékén elég sűrű lett a mezőny, hisz a mindig kitartó viharsarki violák mindössze 7 ponttal szorulnak a keleti riválisuk mögé, míg a győri kézisek és egerszegi kosarasok 1 pontocskával a lila-fehérek mögé. Pár pont és hazánk legjobb futsal táborává avanzsált Újpest előrébb is végezhetett volna az összesített tabellán, így viszont maradt nekik a 14. hely. A lilák után még 19 csapat tábora kapott szavazatot és ebből kiderült, hogy a fehérvári Alba Volán szurkolói a legjobbak jégkorongban, a Vasas röplabdában és ismét az Újpest vízilabdában. Igaz, ez utóbbi brigád mindössze egyszer szerepelt a listán és ott is csak egy tizedik hellyel, de mivel más nem került fel a medence mellől a szavazólapokra, így most övék ez a kitüntető cím. Rajtuk kívül olyan kis brigádok is szerepelnek 1-szer, 2-szer, mint a megyei bajnokságban operáló Ultras Derecske vagy kézi vonalnál maradva az Esztergom, Kispest vagy épp a Hajdúnánás szurkolók.
Mobtabella 2026 - Huligán rangsor
A huligán "csoportok" rangsora mindig része volt a mobtabellás felmérésnek, az már egy más kérdés, hogy aktuálisan a táborok, vagy a tényleges csoportok rangsora került terítékre. Most elég nehéz helyzetbe kerültünk ezzel kapcsolatban, hisz mélyponton van a táborok huligán aktivitása. Azért vannak, akik viszik ezt a vonalat, mint az utcai próbálkozásokban, mint az erdőszéli felmérőkben, de maga az akciószám kevés és így kevésbé értékelhető. Itt is lehetne boncolgatni, hogy mi vezetett idáig, de a felmérésnek nem ez a célja, hanem az, hogy abból a kevésből rakjunk össze egy általános véleményt. Sokan erre nem vállalkoztak, hisz látható, folyamatos, értékelhető mozgolódás ebben az "iparban" elég kevés van, más alapján meg nem akartak értékelni. Aki megtette, az elővette azt a keveset, amit látott, hallott és az alapján összerakott egy kisebb-nagyobb listát. Így fest a véleményetek alapján a mostani rangsor:
1. Ferencváros 1315 / 2. Kispest 1102 / 3. Diósgyőr 1090 / 4. Újpest 1079 / 5. Debrecen 618 / 6. Videoton 412 / 7. Nyíregyháza 251 / 8. Haladás 189 / 9. Pécs 165 / 10. Győr 85 / 11. Zalaegerszeg 84 / 12. Békéscsaba 77 / 13. Vasas 51 / 14. Szolnok (kosárlabda) 30 / 15. Sopron 11 / 16. Tatabánya 7 / 17. Szeged 5 / 18. REAC 2 / 19 Hódmezővásárhely 1
Amikor elkezdtem összeszámolni a szavazatokat már látszott, hogy nagyon szoros lesz a mezőny az elején és még az is felmerült bennem, hogy a szavazatok alapján most nem a Ferencvárosé lesz a legerősebb honi mob. Aztán az összesítésnél kiderült, hogy az első hely még mindig a zöldeké. Ők söpörték be a legtöbb első helyet (szám szerint 31-et), ami pont elég volt arra, hogy ha nem is toronymagasan (mint pár évvel ezelőtt), de magabiztos fölénnyel őrizzék az első helyüket. Aztán viszont nagyon sűrű volt a mezőny. A Kispest és a Diósgyőr egyaránt 16-16 győzelmet sepert be, az újpesti lila-fehérek ugyan csak nyolcat, ám ők szerepeltek legtöbbször a második helyen. Ebből nagy verseny lett és a Kispest, Diósgyőr, Újpest sorrend született, de csak pár pontnyi különbség döntött. A legtöbb listán a Debrecen állt az ötödik helyen, így ezen eredmény magabiztosan ott is tartotta őket az első négy mögött. A Vidi stabilan hatodik, a Nyíregyháza megbízható számadattal a hetedik. Aztán két NB III-as alakulat következik, szorosan egymás mögött: nyolcadik a Haladás, kilencedik a Pécs. Tizediknek még befutotta Győr, de csak egy ponttal szereztek többet a Zalaegerszegnél. Majd jön a Békéscsaba, akiket a szavazók 25%-a felírt a listára. Aztán a Vasas és a Szolnok következik a sorban, majd jönnek akikre csak 1-2 szavazat érkezett, köztük a REAC, vagy épp a Hódmezővásárhely brigádja. A 76 visszaküldött szavazólapból 17 csak részleges volt, nyolcan nem töltötték ki és volt egy szavazónk, aki két listát készített, egyet az utca, egyet az erdő alapján. Összesen 19 brigád kapott szavazatot.
Mobtabella 2026 - Hátország
A negyedik kategória a hátországot volt hivatott képviselni, csak próbáltam egy olyan kis csavart alkalmazni, hogy olyan táborok, csoportok, akik ugyan az első vagy másod osztály tagjai, de létszámukból adódóan egyelőre nem tudnak felnőni a "nagyokhoz" kapjanak lehetőséget a szavazóktól arra, hogy értékelni tudják őket valahol. Azaz, necsak totál hátország legyen, hanem amolyan "összevont kicsik" rangsora. Ez persze lehet hülyén lett így megfogalmazva, de szerencsére a többség vágta, hogy mit akarok ezzel kifejezni. Eleve úgy gondoltam, ha az összesített csoportba bekerülhet (mert miért ne) egy harmadosztályban szereplő csapat tábora, akkor tudjunk értékelni egy NB I-es, NB II-es, kisebb létszámmal, de jól vagy épp kitartóan muzsikáló brigádot is valahol. Úgy próbáltam ezt megfogalmazni, hogy Magyarország legjobb "kis" tábora, akik minőséget hoznak a magyar lelátóra a hátországból, vagy osztálytól függetlenül alacsonyabb létszámuk ellenére is elismerésre méltó teljesítményre képesek. A legbővebb kategória végül ezt az eredményt hozta.
1. Tatabánya 933 / 2. Csepel 688 / 3. Pécs 610 / 4. Nagykanizsa 556 / 5. Csapod 308 / 6. Haladás 282 / 7. Békéscsaba 228 / 8. Dorog 222 / 9. Szeged 218 / 10. Kecskemét 189 / 11. Vác - Budafok 173 / 13. III. Kerület 122 / 14. Vasas 119 / 15. MTK 98 / 16. Pomáz 95 / 17. REAC 92 / 18. Monostorpályi 88 / 19. Kaposvár 80 / 20. Paks 79 / 21. Eger 72 / 22. Sopron 68 / 23. Mezőkövesd (kézilabda) 44 / 24. Komló (kézilabda) - Videoton 43 / 26. Topolya 42 / 27. ESMTK 39 / 28. Karcag 37 / 29. FK Szeged 31 / 30. Veszprém - Tahitótfalu - Zalaegerszeg 30 / 33. Siófok 28 / 34. Hódmezővásárhely 26 / 35. Pásztó 25 / 36. Pécel 24 / 37. Sárospatak 20 / 38. Ikarus 18 / 39. BVSC - Makó 16 / 41. Mezőörs 13 / 42. Hajdúnánás 11 / 43 Fővárosi Vízművek - Biatorbágy (+Budakeszi) - Sepsiszentgyörgy 10 / 46. Derecske - Nágocs 8 / 48. Csömör 7 / 49. Bicske - Hatvani Lokomotív - Máriakálnok 6 / 52. Heves 5 / 53. Lövő - Érd - Felsőpakony 4 / 56. Ajka - Esztergom 2 / 58. Kisvárda - Soroksár - Cigánd 1
A mindenkori legbővebb lista a hátországi bandák rangsorolása, amibe most osztálytól függetlenül lehetett szavazni az alacsonyabb létszámú, de magasabb osztályban szereplő csoportokra is. Mivel nem voltak éles határok, tényleg a szavazókra volt bízva, hogy kit-hova rangsorol, vagy kit vesz fel ide. Az érdekes volt megfigyelni, hogy a Tatabánya, Pécs, Nagykanizsa, Csepel négyest a többség ide vette, míg a Haladást nem. Voltak visszatérő NB I-es (Paks, MTK) brigádok, de például a Kisvárda csak egyetlen szavazónak jutott eszébe. Az NB II-ből is minden brigád (kivéve a Kispest) kapott szavazatot, így a Vasas, Vidi mellett a Békéscsaba, Szeged, Kecskemét és a többiek, de azért látszott, hogy nagy a szórás, kevésbé magabiztosak a szavazók, hogy kit és hova írjanak. Volt aki egyszerűen kivette az első két osztályt és az NB III nagyját és tényleg csak az abszolút kicsikre szavazott. Mindössze négyen nem vállalták hogy ide listát készítsenek, de 29-en is csak részleges szavazatot adtak le. Végül 60 brigád kapott szavazatot Siófoktól Nágocsig, de a tabella élére a tatabányai brigád került magabiztos fölénnyel, 25 megszerzett első hellyel, majdnem 1000 ponttal. A dobogóért itt is nagy volt a küzdelem, de nem volt olyan szoros, mint az első kategóriában. A szavazatok alapján a látványos csepeli brigád a második, a jól kinéző Pécs a harmadik, míg a jövőre már NB II-es Nagykanizsa a negyedik. Az ötödik helyre a totál hátországot képviselő Ultras Csapod került, míg a hatodik helyre az a Hali, akit sokan lehagytak a listáról (Mindössze 17-szer kerültek fel, míg az első négynél ez a szám negyven körüli volt). Az első tízbe a Békéscsaba, Dorog, Szeged fért oda, de ezután is régi hagyományokkal, jó és kitartó brigádokkal rendelkező csapatok érnek oda, mint Kecskemét, Vác, Budafok, Óbuda, MTK, REAC, Kaposvár, Pomáz, Paks, Eger, Monostorpályi. Érdekesség, hogy a Vasasra 10-en itt is szavaztak, de a Vidire is érkezett két voks. Szegedet az FK 1899 is képviseli és a megszerzett 31 pont a 29. helyre volt elég. A komlói és mezőkövesdi kézilabda fanatikusok ide is felkerültek, mint ahogy kapott szavazatot Topolya és Sepsiszentgyörgy is. A végére nagyon sokan oda fértek, mint Loki Side Hatvanból, a soroksári Ultras Sori, a Blue Boys BVSC legendái, az ajkai New Green Generation, vagy épp a felsőpakonyi, csömöri, máriakálnoki, hajdúnánási, bicskei szurkolók. Aki szeret böngészgetni, az fentebb megteheti.
A szavazatok alapján, a megkérdezett négy kategóriában a fentebb látható sorrend született. Viszont idén rendkívüli módon külön kategóriában is hirdetünk egy győztes, melyet 2026-ban elsőnek a Balatonfenyves-alsó tábora kapja. És hogy miért? Hát ezért.
Gratulálunk Balatonfenyves-alsó táborának és köszönet Erának, hogy egy kis humort csempészett a felmérésbe.
A végén a zalaegerszegi (+lendvai) és a ferencvárosi szurkolók levelét olvashatjátok:
"A ZTE, és a Nafta Lendva tábor nem kíván állást foglalni semmilyen mobtabella sorrend felállításában. Próbálunk saját magunkra összpontosítani és ahogy eddig azért dolgozni, hogy minél magasabb minőségi munkát tudjunk felmutatni a lelátón létszámban, látványban, és szurkolásban egyaránt! Magyarországon a szurkolói mozgalom legnagyobb károkozója kétségtelenül az internet, ám ott virágzik. Semmiféle ilyen listához, rangsorhoz, tabellához nem kívánunk hozzájárulni. Kiemelten azért, mert az ilyesfajta “sorrendeken” és közösségi oldalakon olyan személyek alkotnak degradáló véleményt, akiknek nagyrésze egyszer sem állt szemtől-szemben korábban rivális féllel. Mi tisztában vagyunk a hibáinkkal, hiányosságainkkal és azon dolgozunk továbbra is, hogy ezeken javítsunk. Ugyanakkor tisztában vagyunk az erényeinkkel is, így a jövőben is a saját utunkat kívánjuk járni azzal az (ahogy fogalmaztak korábbi megmondók) “egytucatnyi emberrel, akik néha mozgolódnak”. De aktívabban és még mindig sűrűbben, mint a véleményformáló fotellakók vagy az interneten károgók." - Ultras Zalaegerszeg és Lendva
"Köszönjük a megkeresést, hogy gondoltál ránk, de nem szeretnénk ebben a felmérésben részt venni. Számunkra minden Tábor csoport és szurkoló elismerésre méltó aki tesz alkot cselekszik a csapatáért színeiért és varosáért. Senki nem ismeri a másik belügyeit a körülményeit így mindenki a lehetőségeihez képest próbál mindent megtenni. Nem kívánunk rangsort tenni. Kívánjuk, hogy mindegyik Táborban nevelődjön ki minél több fiatal akik idővel tovább tudjak vinni a zászlót amit anno a régiek a magasba emeltek. Jó egészséget! Azért Hajrá Fradi!" - Ultras Ferencváros
hancsi78
Kép: ANK 1. Iskola / Bányász Baráti Kör / csontfej.hu / DVTK / Falco KC Szombathely / Fenegyerekek Nagykanizsa / fradi.hu / Green Mosnters / Green White Army Haladás / Islander Division / Körmend Tábor / Magico Ultras / Olaj Tábor Szolnok / PMFC / Ultras Csapod / Ultras Debrecen / Ultras Diósgyőr / Ultras Ferencváros / Ultras Kispest / Ultras Nyíregyháza / Újpest Ultras /







Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése